X-AIR OSTRAVA

sportovní klub

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Titulní stránka Běh Silvestrovský běh Hrabovou

Silvestrovský běh Hrabovou

Na Silvestra závodím nepřetržitě už 20 let a tak tomu nemohlo být jinak ani tentokrát. Silvestrovský běh Hrabovou je můj vůbec nejčastější závod. Na start jsem se postavil už po čtrnácté.

Po pocitově skvěle zaběhnutém Předvánočním běhu před třemi týdny, byla otázka jak na tom jsem. Týden gaučingu a rýmečkou, cukrovím a pivem nevěstil nic dobrého.

Letos se nesešlo tolik běžců jako loni a tak mohl starosta Hrabové, téměř přesně v 10 hodin, odstartovat. Počasí bylo tentokrát luxusní, slunečno, lehce pod nulou a hlavně téměř sucho pod nohama. Už první mezičasy naznačovaly, že to bude dnes pomalejší než před třemi týdny. První kilometry jsem běžel bok po boku s Peťou Walou. Na Šídlovci, ale přestal akceptovat moje tempo a já se osamostatnil. Mezičasy se ustálily víceméně mezi 3:54 – 3:55. Na začátku druhého kola jsem doběhl Rosťu Trávníčka, ale mým konstantním tempem jsem se mu hned vzdálil. Rozestupy mezi běžci byly docela velké a tak jsem stihnul už jen předběhnout druhou ženu v pořadí.

Časomíra se nakonec zastavila na čase 36:24, čímž jsem vyrovnal svůj druhý nejlepší traťový výkon z roku ´97. Stačilo to na patnácté místo celkově a páté v MB.

výsledky

 

Kontakt

Sportovní klub X-AIR Ostrava
Libor Bednarz
Otakara Jeremiáše 6000/33
708 00 Ostrava - Poruba
tel.: +420 737 708 958
email: sport@x-air.cz

Nabídka spolupráce

Přihlášení